כניסה לחברים רשומיםדיון - בעקבות ועידת באלי: שינוי אקלים וביטחון לאומי

אהרון ידלין, שר החינוך לשעבר: חלק ניכר מן האופק העתידי בישראל טמון באנרגיה הסולארית. אולם, אין שום יחס ממלכתי ראוי לאלו אשר עוסקים בו. ממליץ לח"כ אופיר פינס-פז לקחת זאת כפרויקט אישי. כמו כן, יש ליחס חשיבות לשימוש בהשקיה בטפטוף. לבסוף, יש לציין לטובה את הקרן הקיימת, שהתחילה כמפעל ציוני והפכה להיות גורם אוניברסאלי. 

 

נציג מהקהל: הפחתת גזי החממה מגבירה את הביטחון הלאומי והיציבות, ומאפשרת הזדמנות כלכלית יוצאת דופן. מי שיפעל ראשון ירוויח יותר. ולכן, לא צריך לתאר את שינויי האקלים כאיום, אלא כהזדמנות עבור מדינת ישראל. 

 

פרופ' זינגר, אוניברסיטת ורג'יניה: הרבה ישראלים עושים עבודה חשובה במחקר שינויי האקלים. אולם, האויב הגדול ביותר אינם גזי החממה, אלא השמש. אין הדבר אומר שלא צריך לנטוע עצים, אולם צריך להבין כי אין לכך משמעות מהותית בשינויי האקלים. מדינת ישראל הינה מדינה קטנה, המשתמשת באנרגיה מעטה יחסית. לכן היא איננה צריכה לתת תשומת לב מרכזית לאקלים, אלא להשקיע את רוב פעילותה בביטחון הלאומי.  

 

כתגובה לפרופ' זינגר, ענה פרופ' דן יקיר ממכון ויצמן: נטיעת עצים בישראל אכן לא תשנה את תמונת המצב העולמית, אולם איזור ישראל הוא איזור משמעותי במיוחד- לנטיעת עצים באזור יש השפעה גבוהה במיוחד.

הדפסשלח לחבר

עוד בנושא זה

עבור לתוכן העמוד