כניסה לחברים רשומיםרא"ל גבי אשכנזי

כשנה לפני קום המדינה ערך בן גוריון סמינר ארוך על מנת ללמוד את האתגרים שיעמדו בפני המדינה שבדרך. הוא הגיע להבנה שהעימותים בין היהודים לשכניהם לא ידמו לעימותים שהיו בעבר. בן גוריון פנה למפקדי ההגנה ואמר: "אני יודע שאני אומר דברים קשים מאוד אך בלבי מסקנות קשות יותר כי החזית הופכת ונהיית רצינית יותר". 

ניתוח עדכני מהתקופה האחרונה מספק תמונה זהה לזו שהתקבלה ע"י בן גוריון. 

צה"ל חייב להיות ערוך לכל עניין והוא אכן ערוך להגנה על שלום אזרחי ישראל, ריבונותה ושלמותה של ישראל. רק אם כל אלו יקבלו מענה אמיתי ייווצר בסיס להסכם שיהיה בר תוקף. 

היום נדרש צה"ל להתמודד עם צבאות שלחלקם נשק להשמדה המונית, נגד מליציות ונגד ארגונים חזקים ומבוססים. 

 

האיום על העורף גובר ובכך הופך להיות חלק בלתי נפרד מהחזית. מדובר במאמץ מחושב של האויב לקרב את העורף לחזית. 

פיתוח הרקטות והקאסמים הם תוצאה ישירה לכך שכל מהלך לחימה שמתבצע פנים מול פנים אל מול צה"ל מסתיים כאשר ידו של צה"ל על העליונה. 

שגרת היום השקטה של רוב תושבי ישראל אינה מנת חלקם של תושבי שדרות ועוטף עזה, אך מדי יום ולילה מתרחשים פעולות על מנת לצמצם ככל שניתן את ירי הקאסמים והרקטות. למרות זאת המענה איננו שלם וצה"ל משקיע משאבים רבים על מנת לספק אותו. 

 

אני מסתובב בשטח ואני קשוב לחיילינו, לדרך ולפעולות. כרמטכ"ל אני שמח וגאה לומר כי כל מי שסבר כי הדור הולך ופוחת טועה. חיילינו מונעים מצדקת דרך, נכונות גדולה ואומץ. 

 

תושבי עוטף עזה ושדרות, אתם מחזקים אותנו ואנו נעשה הכול על מנת להחזיר את השקט לאזוריכם ובסוף, המטרה תושג. אני מבטיח לפעול בכובד ראש, שיקול דעת ואחריות. 

 

תהליך נוסף שמתרחש באזורנו הוא איראן. המציאות של איראן גרעינית זוהי מציאות שלא נוכל להסכים לה. תוכנית תפן זו תוכנית שמבשרת בנייה התחדשות והתעצמות של צה"ל. 

 

אני נשאל פעמים רבות, הלנצח נאכל חרב? והתשובה היא שעל מנת להבטיח את מדינת ישראל יש להבטיח את צה"ל כצבא חזק ומתקדם, ולשם כך זקוק צה"ל לגיבוי מהחברה הישראלית. עוצמתו וחוזקו של צה"ל בלבד יבטיח הסכם שלום. 

 

צה"ל הוא צבא העם. דור תרם בתורו ואני מאמין שזו עדיין משימת הדור, אני יודע שאין הבן מרגיש פחות שליחות מן הסב, ואני יודע שהם חדורי רצון לתרום, יעידו על כך מקבלי העיטורים מהמלחמה, החיילים שבשטח, הטייסים שמשגיחים עלינו ממעל ואנשינו שיושבים בצד הגבולות. 

 

נושא מטריד הוא השחיקה בגיוס לצה"ל. אנו זקוקים לעם ישראל כשם שעם ישראל זקוק לצה"ל. 

במיוחד כעת אנו מחויבים להיאבק על כל מתגייס ומתגייסת ובעיקר למערך הלוחם.  

כחלק מגישה זו נפתחים יותר ויותר תפקידים לנשים בצה"ל, כמו גם לעולים ולמיעוטים. זאת תוך מתן דגש למימוש מקסימאלי של כל חייל. גם היום צה"ל מהווה לרבים את הצומת האחרונה לחינוך וערכים. 

על החברה לחנך לשירות ואני מברך על השיח הציבורי שחל כיום המעודד גיוס לצה"ל ודוחה השתמטות. רק בעזרת החברה בישראל נחזיר עטרה ליושנה. הכרת החברה את לוחמיה תעודד את לוחמיה שילכו בגאווה ובראש מורם עם הכומתה בכותפת. 

 

המערך הלוחם בסדיר ובמילואים ערכו רב. המילואים מחזקים את המערך הצבאי ונמשיך לקרוא לו, לאמנו ולהכין אותו כראוי. בד בבד נמשיך לסייע לאלו המוכנים לעזוב את ביתם את לימודיהם ועבודתם. סיפורו של אהוד אפרתי ז"ל לוחם יחידת צנחנים שנפל רק בחודש אוקטובר האחרון ובמהלך חייו לא החסיר יום מילואים אחד הוא דוגמה למופת ולערכים. 

אנו נמשיך לחזק את ידם של המשפחות השכולות, נמשיך לספק כתף תומכת וחמה לפצועים ונמשיך ונפעל למען החזרת בננו השבויים.             

הדפסשלח לחבר

עוד בנושא זה

עבור לתוכן העמוד