כניסה לחברים רשומיםד"ר דימה אדמסקי

ד"ר דמיטרי (דימה) אדמסקי הוא מרצה בכיר בביה"ס לממשל, דיפלומטיה ואסטרטגיה וראש המסלול למצטיינים באסטרטגיה וקבלת החלטות. הוא הצטרף לבית הספר בשנת 2010 וקודם לכן עבד בתוכנית ללימודי ביטחון לאומי באוניברסיטת הרווארד, שימש עמית מחקר במכון לחקר מלחמה ושלום של אוניברסיטת קולומביה בניו יורק, ובמכון ללימודי ביטחון של נורבגיה.

מחקריו של ד"ר אדמסקי עוסקים בנושאי ביטחון בינלאומי, תרבות אסטרטגית, היסטוריה צבאית מודרנית ומדיניות החוץ והביטחון של ארה"ב, רוסיה וישראל. הוא פרסם בנושאים אלה בכתבי עת אקדמיים, לרבות
Foreign Affairs, Journal of Strategic Studies, Intelligence and National Security, Studies in Conflict and Terrorism, Journal of Cold War History, Defense and Security Studies.


ספרו הראשון, "מבצע קווקז" (מערכות, 2006) זכה בפרס צ'צ'יק לחקר ביטחון ישראל. ספרו השני "תרבות אסטרטגית וחדשנות צבאית" (מערכות, 2012) תורגם מאנגלית וזכה גם הוא בפרס צ'צ'יק.


ד"ר אדמסקי עסק, במסגרת תפקידיו במשרד הביטחון ובצה"ל, במחקר מודיעיני ובתכנון אסטרטגי של מדיניות ביטחונית. בין שאר תפקידיו הוא שימש כעוזר מזכיר הוועדה לגיבוש תפיסת הביטחון (וועדת דן מרידור).

 

טלפון: 09-9602409

דוא"ל: dadamsky@idc.ac.il

 

 

הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד