כניסה לחברים רשומיםהשר שלום בכנס הרצליה בבינתחומי: "קוראים לוועידת שלום אזורית; רוצים להשתתף בשיקום עזה"

שר הפנים והממונה על המשא ומתן עם הפלסטינים, סילבן שלום, קרא הערב (שני) לכינוס ועידת שלום אזורית. "אני קורא לכל המדינות המתונות להגיע לוועידה, שתתמקד בשלום ובכלכלה", אמר שלום בנאומו בכנס הרצליה ה-15 במרכז הבינתחומי.

 

השר שלום קרא בכנס לפלסטינים לשוב למשא מתן ללא תנאים מוקדמים. "אם הפלסטינים יהיו רציניים ומוכנים לשבת למשא ומתן אמתי, אני מתחייב שהם ימצאו בישראל פרטנר אמתי".

 

"אנחנו רוצים להשתתף בשיקום עזה, אבל לא יכולים לסבול את העובדה שבזמן שאנחנו עושים הכול כדי לסייע להם לשקם את עזה - הם יורים טילים על ישראל", הוסיף שר הפנים. "זה רק מעטים מהם, אבל ככה זה מתחיל. אנחנו רוצים לקטוע את זה באיבו. לא משנה אם מי שיורה הם פלגים סוררים, האחריות נמצאת בידי חמאס וחמאס אחראי על כל הטילים שנורים לעבר ישראל".

 

למרות המתיחות בין ירושלים לוושינגטון, השר שלום חלק שבחים לנשיא ארה"ב. "אובמה עושה כל מה שהוא יכול כדי לשמור על ביטחונה של ישראל. היינו רוצים שאירופה תפעל באותה צורה. נשאלתי פעמים רבות על ידי אירופאים, למה הם לא ממלאים תפקיד מרכזי בתהליך השלום. אמרתי להם שהם צריכים לנקוט בגישה יותר מאוזנת ולא לקבל את כל טענות הפלסטינים".

 

שלום התייחס גם לנושא האיראני. "יש לנו מידע מודיעיני שאיראן חותרת לנשק גרעיני. האיראנים מנסים לערער את היציבות באזור. כדי לעצור אותם אנחנו צריכים להתאחד למען המטרה". 

הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד