כניסה לחברים רשומיםמנכ"ל משרד החוץ אישר בכנס הרצליה שישראל מקיימת קשרים חשאיים עם מדינות ערב: "מתחת לקרח זורמים מים חמים"

מנכ"ל משרד החוץ אישר בכנס הרצליה שישראל מקיימת קשרים חשאיים עם מדינות ערב: "מתחת לקרח זורמים מים חמים"

 

מנכ"ל משרד החוץ, דורי גולד, אישר היום (רביעי) בכנס הרצליה של המכון למדיניות ואסטרטגיה (IPS) במרכז הבינתחומי כי ישראל מנהלת קשרים חשאיים עם מדינות ערב המתונות. "מתחת לקרח יש הרבה מים חמים זורמים", אמר גולד.

 

"יש לנו הרבה הזדמנויות חדשות בעיקר כי הרבה מדינות חוששות מהתעצמות איראן", הסביר מנכ"ל משרד החוץ. "הנושא הפלסטיני כבר לא נמצא במקום הראשון, הוא די בתחתית. זה לא אומר שאנחנו לא צריכים לנסות למצוא פריצת דרך עם הפלסטינים, אבל זה כבר לא המטבע ליצירת קשרים בעולם הערבי הסוני".

 

"אנחנו מקווים להשתמש בקשרים החדשים שלנו בעולם הערבי, יחד עם הקשרים באפריקה ואסיה, כדי לבנות קשרים טובים יותר גם עם הפלסטינים", הוסיף גולד. "זה חלק מהחזון של נתניהו ואנחנו מנסים ליישם את זה. לפני 20 שנה אנשים אמרו שאם נפתור את הבעיה עם הפלסטינים יהיה לנו שלום גם עם העולם הערבי. היום זה הפוך. אני יכול להבטיח שכשאנחנו מזהים רגע אסטרטגי מגיח, שהכוכבים מסתדרים כמו שלא היו בעבר, ננצל כל מאמץ ונהפוך כל אבן לוודא שנביא מזרח תיכון בטוח יותר לישראל". 

הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד