כניסה לחברים רשומיםארה"ב – ממצאי סימולצית 2016

ארה"ב נותרה מחויבת לביטחון בנות בריתה וליציבות המזרח התיכון. ארה"ב מברכת בהקשר זה על תבוסת המדינה האסלאמית בא-רקה ובמוסול, ובמקביל נחושה לשמר את הקואליציה הבינ"ל נגד הטרור במטרה למנוע – ככל הניתן – התפרצות מחודשת של אלימות וטרור נגד ידידינו. ההנהגה האמריקנית באזור נותרת בהקשר זה חשובה וחיונית כבעבר.

ארה"ב שואפת לנצל את תבוסת המדינה האסלאמית בא-רקה ובמוסול כהזדמנות להוציא לפועל את תהליך "ז'נבה 2" בסוריה. התהליך יכלול שינוי פוליטי משמעותי, רפורמה חוקתית, קיום בחירות ותהליך פיוס לאומי במסגרת זמנים סבירה. ארה"ב תתיעץ בנושא עם רוסיה ושותפות נוספות ל"ז'נבה 2", כולל האופוזיציה הסורית.

במסגרת ההתיעצות עם רוסיה, ארה"ב תדגיש את תמיכתה ביציאת כל הכוחות הזרים, ובכלל זה כוחות רוסיים, מסוריה ומלוב עם התייצבות המצב במדינות אלה.

ארה"ב תומכת בשלמות הטריטוריאלית של עיראק ומבינה, שלאורך זמן, על כל הכוחות הזרים יהיה לעזוב את עיראק. על הדבר להתבצע בתיאום מירבי על מנת למנוע הווצרותו של ואקום מסוכן.

ארה"ב ממשיכה בתמיכתה בשאיפות הכורדיות לאוטונומיה ומאמינה, כי שאיפות אלה יכולות להיות מסופקות בסוריה ובעיראק. ארה"ב הפצירה בכורדים להמנע משינוי הסטטוס-קוו בשטח בטרם עת.

ארה"ב מודאגת מאוד מנוכחות משמרות המהפכה וחזבאללה בדרום סוריה לאורך גבול ישראל ברמת הגולן. ארה"ב הודיעה לישראל, כי תתמוך בצעדים הגנתיים והרתעתיים מצדה ותתיעץ עם ישראל לגבי התפתחויות ואיומים בזירה זו.

ארה"ב מוטרדת מאוד גם מן האיומים מצד משה"מ כלפי סעודיה ומדינות המפרץ. בהקשר זה, הנשיא הורה לפרוס כוחות צבא אמריקניים נוספים באזור. כמו-כן, ארה"ב הבטיחה למצרים להענות בחיוב לבקשות מצריות לעזרה בהתמודדות עם איום הטרור בחצי האי סיני.

הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד