כניסה לחברים רשומיםהאיחוד האירופי – ממצאי סימולצית 2016

המשבר בסוריה: מטרת האיחוד האירופי היא לשים קץ לסכסוך ולאפשר לעם הסורי לחיות בשלום במדינתו. האיחוד האירופי מאמין בתהליך פוליטי, אשר יוביל לשינוי שלטוני בדרכי שלום, המבוסס על עקרונות "תהליך ז'נבה" מיוני 2012, והעולה בקנה אחד עם החלטה 2254 של מועצת הבטחון של האו"ם מדצמבר 2015.

המשבר בעיראק: האיחוד האירופי תומך בתהליך הדמוקרטיזציה בעיראק והשתלבותה באזור ובקהילה הבינלאומית. בנוסף, האיחוד האירופי שואף לחזק הסכמי שיתוף פעולה קיימים עם עיראק, וכן לחזק את שיתוף הפעולה המסחרי בין הצדדים.

מדינה כורדית עצמאית: האיחוד האירופי מכיר ברגישות הנושא ובסבלם של מיליוני כורדים, החיים באזור. אולם, אופיו הדמוקרטי של האיחוד האירופי מונע בעדו מלנקוט עמדה רשמית בנושא בשל העדר קונצנזוס בין המדינות החברות בארגון.

משבר הפליטים והמשבר ההומניטארי במזרח התיכון, האיחוד האירופי מוטרד מאוד מן המשבר ההומניטארי, אשר הוביל לבריחת מיליוני פליטים מהאזור. בדצמבר 2014 הקים הארגון קרן נאמנות אזורית מטעם האיחוד האירופי בתגובה למשבר והתחייב לסיוע הומניטארי בהיקף של 5 מיליארד יורו.

הסכסוך הישראלי-פלסטיני, מטרת האיחוד האירופי הינה להביא לפתרון של שתי מדינות לשני עמים, כאשר מדינה פלסטינית עצמאית, דמוקרטית, בעלת רצף טריטוריאלי ובת-קיימא מתקיימת לצדה של ישראל והשכנות הנוספות באזור. המדיניות ארוכת הטווח של האיחוד האירופי רואה בדרך המו"מ כדרך הטובה ביותר להתקדמות, כפי שהוצהר בהחלטת הפרלמנט האירופי מדצמבר 2014.


הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד