כניסה לחברים רשומיםחיזבאללה – ממצאי סימולצית 2016

נערכה ישיבה של מועצת א-שורא לצורך דיון לגבי אישור שיחות עם הרוסים, האיראנים והסורים.

בכוונת חיזבאללה למכסם את היכולת המבצעית בתקופה זו וכן להחזיר את השליטה על המערכת הלבנונית ואת השליטה הפיננסית על המערכת הבנקאית הלבנונית.

בכוונת חיזבאללה להשפיע על בחירת הנשיא.

בפגישה רשמית שנערכה עם איראן, ‏היא הביעה תמיכה בחיזבאללה אך ציינה כי המצב בסוריה לאחר ההתנקשות באסד ‏דורש את מירב תשומת לבה ואת תגבור הכוחות השיעיים בסוריה. לכן, ‏תכניתה של חיזבאללה לעימות ישיר ורחב היקף כנגד ישראל צריכה להידחות לעת אתה.

במרחב הישראלי – חיזבאללה מבהיר כי לארגון יכולת לגרום לישראל נזק בלתי קונבנציונאלי, לדוגמא: פגיעה במתקן האמוניה בחיפה. בנוסף, הארגון מזהיר כי ביכולתו להפיל מטוסי קרב וכלי טיס בלתי מאוישים בתוך המרחב הישראלי. בכל החזיתות חיזבאללה מייצר את היכולת לתת מענה לישראל (אווירית, ימית וקרקעית).

יחידות של חיזבאללה נכנסות למחנות אימונים מיוחדים כהכנה למקרה של מלחמה עם ישראל. אלה יהיו כוחות מאומנים המונים אלפי לוחמים המוכנים לעימות אינטנסיבי מול ישראל. הוחלט לאחר הדיון בנושא במועצת הא-שורא, כי פעילות זו תתבצע גם כדי לשמר את האגף הסורי. זאת, במטרה לשחרר את רמת הגולן מהשליטה הישראלית.

הארגון קיבל החלטה להמשיך בהעברות אמצעי לחימה מסוריה ללבנון וכמו כן יעבו את מערך הטילים ארוכי הטווח.

בעת מלחמה עם ישראל, ירכז הארגון מאמץ לשתק את שדה התעופה בן גוריון באופן עצמאי או על ידי סיוע של החמאס.

הארגון יבחן את היערכותו לבצוע פעולות בחו"ל כנגד יעדים יהודיים / ישראלים.

תתקיים פגישה עם דרג מקבלי ההחלטות האיראנים לאישור ההחלטות שהתקבלוו במועצת הא-שורא.

תורכיה

מוקמת ממשלת קואליציה יחד עם מפלגת ה-MHP (מפלגת התנועה הלאומית), אשר תתמוך בשיטה נשיאותית בתמורה ללחץ תורכי לשליטה במוסול.

תורכיה תומכת בפומבי במשאל העם הכורדי.

תורכיה והכורדים בעיראק הגיעו להבנה חשאית באשר לתמיכה תורכית בעצמאות בתמורה לנוכחות תורכית ארוכת טווח במוסול ופתיחת פרוזדור צר בין מוסול לבין הגבול התורכי.

הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד